Jakie akcesoria do iPhone’a warto kupić?

Jakie akcesoria do iPhone’a warto kupić?

iPhone’y to jedne z najpopularniejszych smartfonów dostępnych na rynku. Jednak zakup najnowszych modeli wymusza konieczność nabycia dodatkowych akcesoriów. Na szczęście oferta jest bardzo bogata i jest z czego wybierać. Na co warto zwrócić uwagę i bez czego nie można się obejść? Sprawdzamy!

Dlaczego w zestawie z telefonem brakuje dodatkowych akcesoriów?

W pudełku z najnowszym iPhonem niestety nie znajdziemy słuchawek, etui czy tak podstawowej rzeczy, jak ładowarka do telefonu. Firma Apple – uzasadniając tę decyzję – powołuje się na dbałość o ekologię. Mniejsze opakowania to niższy koszt transportu, a co za tym idzie – mniej wygenerowanego CO2. Z drugiej jednak strony ładowarki są nam – konsumentom potrzebne, a producent proponuje je w końcu w ofercie dodatkowej.

Zobacz także: Czy kabel do ładowarki ma znaczenie?

Zatem w wielu przypadkach, kupując nowy telefon z nadgryzionym jabłkiem, przyjdzie nam dodatkowo zapłacić za niezbędne akcesoria GSM. Ile zatem kosztuje ładowarka do iPhone’a? W sklepie Apple za oryginalny model zasilacza USB-C o mocy 20 W trzeba zapłacić niemal 120 zł. Za oryginalny zasilacz z dwoma portami USB-C o mocy 35W przyjdzie nam wyłożyć ponad 300 zł.

Jaka ładowarka do iPhone’a?

Ładowarki w zestawie z telefonem nie znajdziemy, jednak telefon naładować trzeba. Co zrobić w takiej sytuacji? Jeżeli nie dysponujemy żadną ładowarką od starszego modelu, możemy skorzystać z bogatej oferty zamienników i firm trzecich. I tu z pomocą przychodzą ładowarki sieciowe firmy Generacja M o mocy od 18 W do nawet 48 W.

Ładowarka 20 W z portem USB-C do iPhone’a kosztuje 59 zł, a ładowarka do telefonu 32 W, która pozwala jednocześnie naładować dwa urządzenia – 69 zł. Urządzenie jest wyposażone w dwa wejścia – USB-C i USB A. Warto dodać, że wszystkie ładowarki sieciowe od Generacji M wyposażono w funkcje zapewniające szybkie ładowanie – Power Delivery lub Quick Charge 3.0. Power.

Każdy z akcesoriów cechują wysoką jakość wykonania, a także świetny design, nawiązujący do produktów premium firmy Apple. Dodatkowo możesz zamówić kabel ze złączem Lightning chroniony specjalnym oplotem PET oraz posiadający niezbędny certyfikat MFi.

Inne akcesoria GSM

Inną opcją, która sprawdzi się w przypadku iPhone’a, jest powerbank. To przenośna bateria, która w zależności od pojemności przedłuża działanie telefonu (bez konieczności podłączania do sieci) od kilkunastu do kilkudziesięciu godzin. To także bardzo przydatny gadżet na wszelkie wyjazdy i wyprawy.

Jeżeli często podróżujemy autem, warto zaopatrzyć się w też przydatną ładowarkę samochodową do telefonu. Możesz oczywiście kupić samą ładowarkę samochodową USB albo ładowarkę z kablem. Cena ładowarki samochodowej z przewodem w naszym sklepie zaczyna się już od 35 zł.

Jakie słuchawki do iPhone’a?

Trudno wyobrazić sobie życie bez słuchawek do telefonu. Słuchanie muzyki czy wygodne rozmowy telefoniczne bez konieczności trzymania telefonu przy uchu to coś, co robimy niemal codziennie. W przypadku najnowszych modeli telefonów Apple należy pamiętać, że nie są one wyposażone w wejście mini-jack. Warto więc zaopatrzyć się w słuchawki ze złaczem Lightning (dokładnie takie, jakie producent dołączał w zestawie do iPhone’a 7, 8 czy iPhone’a X) lub słuchawki bezprzewodowe (np. popularne AirPodsy). Jeśli masz lub zamierzasz kupić specjalny adapter Lightning – jack, możesz wziąć pod uwagę także tradycyjne słuchawki do telefonu z przewodem.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę?

Podczas zakupów nowych akcesoriów do iPhone’a oprócz wyboru ładowarki czy słuchawek, warto pamiętać także o dodatkowej ochronie naszego telefonu. Pomimo tego, że producent oferuje warstwę Ceramic Shield, która zwiększa odporność na upadki, lepiej dmuchać na zimne. Dopasowane etui, które chroni przed zarysowaniem i uszkodzeniami mechanicznymi, czy szkło ochronne na ekran także powinno być podstawą wyposażenia telefonu. Nawet najbardziej solidny wyświetlacz, nie zagwarantuje nam 100% ochrony przed pęknięciem. Dobrej jakości szkło hartowane to dodatkowe zabezpieczenie, które w trakcie upadku lub uderzenia, może przyjąć na siebie siłę uszkodzenia i ochronić przed zniszczeniem.

Podsumowując, zakup najnowszego iPhone’a to niejedyny wydatek, na który powinniśmy być przygotowani. Ze względu na brak ładowarki, słuchawek i dodatkowego zabezpieczenia jak etui czy szkło ochronne, lepiej rozważyć ich zakup, aby móc w pełni i bezpiecznie korzystać z urządzenia.